• Informacje na temat:

wyścig monte carlo historia

Artykuły na temat: wyścig monte carlo historia
  • F1. Lewis Hamilton  największym pechowcem wyścigu w Monte Carlo

Niemiec Nico Rosberg z zespołu Mercedes GP wygrał niedzielny wyścig o Grand Prix Monako na ulicznym torze w Monte Carlo, szóstą eliminację mistrzostw świata Formuły 1, odnosząc na tym obiekcie trzecie z rzędu zwycięstwo.

• Giermaziak bohaterem Monte Carlo!  Czy to najlepszy polski kierowca? Ankieta

Kuba Giermaziak odniósł historyczne zwycięstwo na ulicznym torze Monte Carlo! Polak po starcie z pole position odparł ataki rywali i jako pierwszy minął metę w wyścigu prestiżowej serii Porsche Supercup.

• Jeden wyścig Formuły 1 mniej. Rekordu nie będzie

Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) potwierdziła, że zaplanowany wstępnie na 3 maja 2015 roku wyścig Formuły 1 o Grand Prix Korei Płd. został skreślony z kalendarza mistrzostw świata. Pozostanie w nim 20 imprez między 15 marca a 29 listopada.

• Szósty wyścig, szósty zwycięzca

Australijczyk Mark Webber wygrał w niedzielę w Monte Carlo szóstą eliminację samochodowych mistrzostw świata Formuły 1, wyścig o Grand Prix Monako. Webber startujący w teamie Red Bull został szóstym zwycięzcą w sezonie. A sukces w księstwie Monako jest jego ósmym w karierze na torach Formuły 1.

• Wyjątkowy wyścig numer 800.

...800. wyścig samochodowych mistrzostw świata Formuły 1 zorganizowany zostanie po raz pierwszy w 59- letniej historii imprezy wieczorem, przy sztucznym świetle.

• Formuła 1 po raz pierwszy w Azerbejdżanie

W niedzielę na ulicznym torze w stolicy Azerbejdżanu Baku po raz pierwszy w historii odbędzie się wyścig Formuły 1 o Grand Prix Europy. Baku Street Circuit powstał w 2012 roku, później był już dwa razy modernizowany.

• Michelin po siedmiu GP

Każde z dotychczas rozegranych Grand Prix sezonu 2001 miało w zanadrzu miłe dla Michelin niespodzianki. W poprzednim wyścigu na ulicach Monte Carlo, gdzie zarówno sprzęt, jak i kierowcy muszą wykazać się wyjątkową niezawodnością, po mistrzowsku pojechał Eddie Irvine, po raz pierwszy w historii zespołu Jaguar Racing plasując się na podium. Równie miłą niespodzianką było dla ekipy Prost Acer szóste...

• Formuła 1 - Max Verstappen wygrał w Barcelonie

Holender Max Verstappen z teamu Red Bull wygrał wyścig Formuły 1 o Grand Prix Hiszpanii w Barcelonie. Drugie miejsce zajął Fin Kimi Raikkonen, a trzecie Niemiec Sebastian Vettel, obaj z ekipy Ferrari.

• Kubica: Będzie niebezpiecznie

Tor uliczny w Monte Carlo uważany jest za jedną z najbardziej wymagających aren, na których ścigają się kierowcy Formuły 1. W niedzielę po raz 55. wystartują w wyścigu o Grand Prix Monaco, szóstej eliminacji tegorocznych mistrzostw świata w tej prestiżowej rywalizacji.

• ..."W zasięgu ręki znalazło się coś wydawałoby się nieosiągalnego" - wspomina budowę toru Hungaroring i pierwszy wyścig Formuły 1 węgierski dziennikarz Ondras Balint.