• Informacje na temat:

  samochody elektryczne

 • Samochody z napędem elektrycznym lub hybrydowym wciąż mają problemy ze zdobyciem polskiego rynku. Problemem dla kupujących jest zbyt wysoka cena takich aut.

  Samochody z napędem elektrycznym lub hybrydowym wciąż mają problemy ze zdobyciem polskiego rynku. Problemem dla kupujących jest zbyt wysoka cena takich aut.
Artykuły na temat: samochody elektryczne
 • Samochody elektryczne "zabiją" sieci energetyczne?

  ..., którą nocą ładowałyby samochody elektryczne, była o 30 proc. tańsza. Resort liczy na to, że na początku przyszłego roku lub jeszcze pod koniec bieżącego pojawią się pierwsze prototypy polskich...

 • Samochody elektryczne? Polacy mówią nie

  Chociaż narodowe "Wiadomości" każdego dnia przekonują, że w Polsce żyje się obecnie lepiej niż kiedykolwiek, do pokaźnej listy sukcesów rządu nie można (jeszcze) dopisać "nawrócenia" rodaków na pojazdy elektryczne.

 • Szczecin kupi elektryczne samochody dla urzędników

  Szczecin kupi cztery samochody elektryczne, które zasilą flotę pojazdów służbowych miasta. To pierwsze pojazdy elektryczne, które kupi magistrat. Miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 • Polacy chętnie kupią samochody elektryczne. Ale...

  Polacy byliby skłonni wymienić swoje samochody na elektryczne, jeśli mogliby dzięki temu zaoszczędzić - informuje "Puls Biznesu".

 • Oto brutalna prawda o samochodach elektrycznych

  ...​Elektryczne samochody mogą być bardziej szkodliwe dla środowiska niż te tradycyjne - uważają amerykańscy badacze z Uniwersytetu Karoliny Północnej.

 • Toyota zamierza rozwijać samochody elektryczne

  ...2012 roku. W Japonii dostępne są natomiast małe samochody elektryczne przeznaczone do transportu miejskiego. Tymczasem partner Toyoty, koncern Mazda, zapowiedział, że również będzie rozwijać(...)Według rozmówców Kyodo największy producent samochodów chce uczynić z aut elektrycznych jeden z filarów swojej oferty pojazdów przyjaznych dla środowiska. Na razie Toyota produkuje samochody...

 • Będzie konkurs na polski samochód elektryczny!

  Morawiecki powiedział w poniedziałek, że Polska może stać się pionierem i liderem elektromobilności. "Motoryzacja stoi u progu ogromnych zmian. Samochody stają się podłączonymi do sieci komputerami z dużą liczbą sensorów, mogą już autonomicznie jeździć bez kierowcy i są w coraz większym stopniu zasilane przez silniki elektryczne. Upowszechnianie się technologii i zmniejszające się bariery wejścia...

 • Polska powinna inwestować w samochody elektryczne?

  ...o transport - samochody o napędzie elektrycznym, nowe normy paliwowe dla samochodów oraz wykorzystywanie biopaliw drugiej generacji. Jego zdaniem szersze wykorzystywanie samochodów o napędzie elektrycznym może służyć transformacji energetycznej. "Samochody elektryczne można rozpatrywać również jako mobilne akumulatory energii - do stabilizacji dostaw do sieci z niestabilnych odnawialnych źródeł...

 • Samochody hybrydowe a elektryczne. Różnice

  Prezesi firm motoryzacyjnych, a także menadżerowi i inżynierowie wydają się być zgodni. Wobec faktu dojścia samochodów z napędem spalinowym do ściany, którą stanowią coraz ostrzejsze normy emisji spalin, przyszłość stanowią auta elektryczne.

 • Unijna decyzja: Samochody elektryczne obowiązkowe!

  ...elektrycznej mobilności" - powiedział PAP prof. Choromański. Kierownik Zakładu Systemów Informatycznych i Mechatronicznych w Transporcie przypomniał, że "samochód elektryczny nie istnieje bez infrastruktury". "Tak jak mamy klasyczne samochody ze stacjami benzynowymi, tak tutaj muszą być również stacje ładowania tych samochodów. Te technologie samochodów elektrycznych są wdrażane w wielu miastach...

Zdjęcia na temat: samochody elektryczne
Wideo na temat: samochody elektryczne
 • Układ kierowniczy typu by-wire

  Japoński koncern Nissan chce być pierwszym producentem samochodów, który zastosuje układ kierowniczy typu by-wire - oparty na połączeniach elektrycznych, a nie mechanicznych.

Dyskusje na temat: samochody elektryczne