• Informacje na temat:

  ruch drogowy z tramwajami

Artykuły na temat: ruch drogowy z tramwajami
 • Poważna inwestycja drogowa w centrum Krakowa

  W przyszłym miesiącu powinna się rozpocząć przebudowa ul. Basztowej w Krakowie, która stanowi kolejny etap porządkowania ruchu samochodowego wokół Plant w ścisłym centrum miasta. Inwestycja o wartości ponad 27 mln zł zakończy się na przełomie roku.

 • Ruch drogowy: 12 ważnych wyjątków

  W kodeksie ruchu drogowego znajduje się wiele zakazów, które utrudniają życie. Podpowiadamy, w jakich sytuacjach można się do nich bezkarnie nie stosować.

 • Drogowa rewolucja we Wrocławiu

  Ruch tranzytowy przez Wrocław mają ograniczyć nowe oznakowania, które pokierują auta na Autostradową Obwodnicę Wrocławia, a także zmieniona sygnalizacja świetlna w głównych punktach dróg wjazdowych do miasta.

 • Pierwszeństwo dla tramwajów i gimbusów, prawo jazdy dla osiemnastolatków, jasne określenie zasad przewożenia dzieci i używania telefonów komórkowych - to tylko niektóre ze zmian w Kodeksie Drogowym, jakie zaczną obowiązywać od 1 stycznia. Zmian jest bardzo dużo, bo aż kilkadziesiąt.

 • W takiej skali i na tylu odcinkach robót drogowych jeszcze w Olsztynie nie prowadzono. Jak powiedział prezydent miasta Piotr Grzymowicz, "machina ruszy na początku czerwca", bo wtedy ma się rozpocząć(...) będzie ulica Sikorskiego, która jest jedną z dwóch głównych ulic prowadzących z sypialni Olsztyna do centrum. Nawet bez robót drogowych w godzinach szczytu każdego dnia ulica ta jest zakorkowana. Dlatego...

 • ...i dyletanctwa. Oczywiście to przekonanie o swojej doskonałości za kierownicą obejmuje nie tylko technikę prowadzenia pojazdu, ale także znajomość przepisów ruchu drogowego. Tu też jest ekspertów co niemiara(...) powiedział mąż, który oczywiście wspaniale zna kodeks drogowy... Bardzo często wychodzi z tego pomieszanie z poplątaniem. Widać to choćby po  komentarzach pod poszczególnymi tekstami dotyczącymi...

 • Ograniczenia ruchu w Krakowie podczas ŚDM (Aktualizacja)

  Tłumy pielgrzymów zmierzają we wtorek ulicami Krakowa w kierunku Błoń, gdzie o godz. 17.30 odbędzie się msza św. inaugurująca Światowe Dni Młodzieży. Ulice wokół Błoń i Łagiewnik zostały wyłączone z ruchu; kursują nimi jedynie autobusy i tramwaje linii korytarzowych.

 • Uwaga na tramwaje i autobusy. Wiesz o tych przepisach?

  Kierowcom czasem zdarza się zapominać, że na drogach oprócz aut znajdują się też inni uczestnicy ruchu, w tym pojazdy komunikacji miejskiej.

 • Czy znasz kodeks drogowy? Okazuje się, że nie bardzo. Tutaj odpowiedzi z wyjaśnieniem

  ...pasażerowie już nie wsiadają ani nie wysiadają z tramwaju, kierujący samochodem może, oczywiście zachowując ostrożność. Nie ma potrzeby oczekiwania, aż ruszy tramwaj. (Ustawa Prawo u ruchu  drogowym, art. 26(...) drogowych § 95  ust. 1 oraz § 23  ust. 1 oraz  Ustawa Prawo u ruchu  drogowym art. 2 pkt. 32). Pytanie 11.  Strzałka kierunkowa zezwalająca na skręcanie w lewo, umieszczona na skrajnym lewym pasie...

 • Rewolucja. System sam pokieruje ruchem w całym mieście

  W niespełna rok samorząd Gliwic zbuduje w mieście inteligentny system zarządzania ruchem ulicznym, obejmujący sygnalizację świetlną na 60 skrzyżowaniach.