• Informacje na temat:

  odcinkowy pomiar prędkości

 • Na przełomie 2014 i 2015 roku w wybranych miejscach kraju ma ruszyć odcinkowy pomiar prędkości. GITD opublikowała wstępną listę 34 lokalizacji objętych nowym systemem.

  Na przełomie 2014 i 2015 roku w wybranych miejscach kraju ma ruszyć odcinkowy pomiar prędkości. GITD opublikowała wstępną listę 34 lokalizacji objętych nowym systemem.
Artykuły na temat: odcinkowy pomiar prędkości
 • Czy odcinkowy pomiar prędkości się sprawdził?

  Minął właśnie równy rok, od oficjalnego uruchomia systemu odcinkowego pomiaru prędkości w Polsce. Czy nowoczesna technologia okazała się skutecznym batem na piratów drogowych?

 • Co dalej z odcinkowym pomiarem prędkości?

  System odcinkowego pomiaru prędkości miał być gotowy w połowie ubiegłego roku. Już wówczas radary kontrolujące średnią prędkość stanąć miały w 29 lokalizacji na terenie całego kraju.

 • Odcinkowy pomiar prędkości już rusza. Kierowcy, uwaga!

  Główny Inspektorat Transportu Drogowego rozpoczyna testy urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości.

 • Uwaga, kierowcy. Rusza odcinkowy pomiar prędkości!

  Inspektorat Transportu Drogowego rozpoczął odbiory urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości. Część z nich ma zacząć działać w najbliższych dniach.

 • Uwaga, kierowcy! Odcinkowy pomiar prędkości działa już w całym kraju!

  Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało, że we wtorek - 20 grudnia - uruchomiono wszystkie z zapowiadanych urządzeń odcinkowego pomiaru prędkości. A nawet o jedno więcej!

 • Odcinkowy pomiar prędkości dopiero... po wyborach

  ...​Przesuwa się w czasie planowane w tym roku przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego uruchomienie urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości i rejestratorów przejazdów na czerwonym świetle - informuje "Rzeczpospolita".

 • Popis niekompetencji? Odcinkowy pomiar prędkości wielką klapą!

  By nie stracić unijnego dofinansowania - jeszcze przed końcem ubiegłego roku - Główny Inspektorat Transportu Drogowego dokonał odbioru 29 urządzeń do odcinkowego pomiaru średniej prędkości. Nie oznacza to jednak, że wszystkie one działają pełną parą...

 • Odcinkowy pomiar prędkości niemal nie działa. Dlaczego?

  Nie udało się uruchomić wszystkich urządzeń w ramach odcinkowego pomiaru prędkości. Kamery zamontowane w 29 miejscach miały działać do końca 2015 roku. Jest początek stycznia a kierowców „podglądają” urządzenia jedynie w czterech miejscach w Polsce. Zresztą, podobnie jak przed miesiącem.

 • ITD uruchamia pierwsze bramownice odcinkowego pomiaru prędkości

  Inspekcja Transportu Drogowego włącza nowe urządzenia, które mają pomóc w łapaniu piratów drogowych. Uruchomione zostały pierwsze bramownice odcinkowego pomiaru prędkości - dowiedział się reporter RMF FM. Kamery rejestrują wjazd i wyjazd samochodu, a system oblicza prędkość na danym odcinku. Na razie system uruchomiono w 3 z 29 miejsc.

 • Odcinkowy pomiar prędkości

  Inspekcja Transportu Drogowego kupuje urządzenia do pomiaru średniej prędkości. Sprawdź, gdzie zostanie ustawiony i jak będzie działał nowy sprzęt.

Dyskusje na temat: odcinkowy pomiar prędkości
 • Re: Odcinkowy pomiar prędkości

  Dlaczego nie ma pod znakiem oznaczającą strefę odcinkowego pomiaru prędkości znaku z jaką prędkością można się poruszać. Droga 32 Sulechów długość odcinka: 3,35 km. Chyba specjalnie ktoś to zrobił aby nabijać kasę.

 • Re: Czy odcinkowy pomiar prędkości się sprawdził?

  Odcinkowy pomiar nie sprawdził się, ramka z roletą i jazdaaaa

 • Re: Czy odcinkowy pomiar prędkości się sprawdził?

  "Odcinkowy pomiar prędkości",to urzędowy sprzymierzeniec ocieplenia klimatu,przez zadymianie wydzielonego odcinka drogi!Samochody poruszają się na niskim biegu,spalają więcej paliwa,spowalniają transport a ograniczenie jest nie zawsze uzasadnione na długim dystansie!

 • Re: Czy odcinkowy pomiar prędkości się sprawdził?

  ODCINKOWY POMIAR PRĘDKOŚCI MA SENS PRZY SZKOLE, PRZEJŚCIACH LUB W ZABUDOWANYM GDZIE JEST CIASNO NIE NA SZYBKICH ODCINKACH DRÓG KRAJOWYCH... TERAZ JEST TO TYLKO BANKOMAT NIC WIĘCEJ... TRZEBA "DOIĆ" W KAŻDY MOŻLIWY SPOSÓB...

 • Re: Czy odcinkowy pomiar prędkości się sprawdził?

  Tam gdzie jest pomiar predkosci ominac dirge i Po sprawie.

 • Re: Czy odcinkowy pomiar prędkości się sprawdził?

  Opowiem wam jak działa odcinkowy pomiar prędkości w praktyce. Pomiar prędkości odbywa się na odcinku 2,5 km. Ruch tranzytowy oczywiście zwalnia. Ale ruch lokalny odbywa się po staremu. Jeśli jakiś lokals mieszka pomiędzy skrajnymi bramownicami rejestrującymi wjazd i wyjazd ze strefy odcinkowego pomiaru prędkości, to jeździ szybko. I jedyne co go ogranicza, to inne pojazdy zmuszone jechać

 • Re: Czy odcinkowy pomiar prędkości się sprawdził?

  Oczywiście że system działa, odcinkowe pomiary prędkości utemperowały nawet włochów. Po ich wprowadzeniu na włoskich autostradach prędkość spadła a płynność jazdy się poprawiła bo zniknęli mistrzowie kierownicy lawirujący po wszystkich pasach. W regionach gdzie takich batów nie uświadczysz w dalszym ciągu szaleją potencjalni mordercy.

 • Re: Uwaga, kierowcy! Odcinkowy pomiar prędkości działa już w całym kraju!

  dlaczego wokół Poznania nie ma odcinkowych pomiarów prędkości hm

 • Re: Czy odcinkowy pomiar prędkości się sprawdził?

  BZDURY PISZECIE, TO PROPAGANDA KTÓRA MA POTWIERDZIĆ CELOWOŚĆ POMIARU ODCINKOWEGO, JA UWAŻAM ŻE MNIEJ ELEKTRONIKI WIĘCEJ PATROLI, WIDOCZNYCH PATROLI POLICJI DROGOWEJ - IM WIĘCEJ PATROLI W RADIOWOZACH OZNACZONYCH TYM WIĘKSZA DYSCYPLINA KIEROWCÓW !!!

 • Re: Czy odcinkowy pomiar prędkości się sprawdził?

  Stawianie odcinkowych pomiarów w polu nie uczy zwalniania , dlaczego ich niema między przejazdami przez wieś gdzie to jest potrzebne i sluzyloby bezpieczeństwu tubylców a tak uczy wściekłości ( po .....uj to tu postawili )