• Informacje na temat:

  mały citroen

Artykuły na temat: mały citroen
 • 140 urodziny Citroena. "Mały Żyd", który kochał Polskę?

  W powszechnej opinii historia motoryzacji ogranicza się do trzech postaci: Karla Benza, Ferdynanda Porsche i Henry'ego Forda. Współczesne pojazdy nigdy nie osiągnęłyby jednak dzisiejszego zaawansowania technicznego, gdyby nie syn pewnej warszawskiej Żydówki, która - wraz z mężem Francuzem - w 1873 roku wyemigrowała do Francji. Owoc ich miłości otrzymał imię Andre. A nazwisko - Citroen - dostał po...

 • Tanio Citroenem

  W "Motorze" nr 1 z 4 stycznia 1997 roku - test Citroena AX 1.5D. Warto zwrócić uwagę na ciekawą analizę kosztów eksploatacji samochodu - zwłaszcza z punktu widzenia obecnej wartości złotówki.

 • Citroen LN - pierwszy od PSA

  W "Motorze" nr 36 z 5 września 1976 roku - prezentacja nowego Citroena LN.

 • Citroen 2CV to model, który zmotoryzował Francję

  Niektóre samochody to coś więcej niż tylko przyrządy do jeżdżenia. Do tego grona drogowej elity należy bez wątpienia jeden z najmniejszych i zarazem najbardziej znanych modeli Citroena - kultowa "kaczka", czyli 2CV. Warto przypomnieć, że mija właśnie 70 lat od publicznego debiutu drogowej wizytówki Francji.

 • Używany Citroen C4 (2010-)

  Druga generacja C4 ma już pięcioletni staż. Jak na Citroena nie jest zbyt oryginalna, ale dzięki pozbawionej niespodzianek konstrukcji stanowi ciekawą propozycję z drugiej ręki.

 • Citroen DS3 - mały "wariat" i ciche sapnięcia...

  Citroen DS przeszedł do historii motoryzacji jako niezwykle nowatorski i futurystyczny samochód.

 • Premiera citroena C3

  Samochodem, który odcisnął swe piętno na motoryzacji był citroen 2CV. Z jego powstaniem wiąże się osoba dyrektora generalnego firmy Citroen Pierre Boulanger. Jego receptą na sukces, było zbudowanie "czterech kół pod parasolem", który miał zawieszenie umożliwiające "przewóz koszyka 60 jaj, w którym podczas prędkości 50 km/h nie zrobi się jajecznica". Tutaj foto-galeria następcy 2CV.

 • Światowy zlot kultowego citroena

  Od dzisiaj do niedzieli w Salbris w środkowej Francji trwać będzie europejski zlot właścicieli citroenów 2CV. Oczekuje się 6 tysięcy uczestników.

 • Citroen się psuje

  Opisywaliśmy już przypadki m.in. Volskwagena, Mercedesa i Skody. Dziś prezentujemy kolejny list. Tym razem dotyczy on Citroena. "Mam znajomego, który kupił sobie najbardziej wypasioną wersję nowego cacka Citroena - C3 Pluriel. Już po odbiorze samochodu okazało się, że nie są przymocowane nadkola (po prostu wypadały). Po bliższym przyjrzeniu się okazało się, że ktoś grzebał w tym samochodzie...

 • Citroen zapowiedział nowy model DS

  ...- powstanie mały, miejski crossover, najpewniej wykorzystujący technikę Peugeota 2008. Na potwierdzenie tego przyjdzie nam jednak trochę poczekać - brak póki co jakichkolwiek wskazówek co do tego...

Zdjęcia na temat: mały citroen
Dyskusje na temat: mały citroen